• خانه
 • بازاریابی ویدئویی چیست؟ بیشتر و بهتر دیده شوید

بازاریابی ویدئویی چیست؟ بیشتر و بهتر دیده شوید

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی، یکی از روش‌های بازاریابی است که در سال‌های اخیر به دلیل تاثیرگذاری بالای آن، مورد توجه بازاریابان و صاحبان کسب‌وکار قرار گرفته است. پیش‌بینی شده است که در سال ۲۰۱۹ ، حدود ۸۰ درصد از ترافیک اینترنت به ویدئو اختصاص داده خواهد شد؛ یعنی، فرایند رشد ویدئو مارکتینگ همچنان ادامه دارد. رشد قابل توجه ویدئوها در سراسر جهان، بهترین فرصت برای بازاریابان و صاحبان کسب‌وکارها است تا برند خود را در مقابل چشم مخاطبان قرار دهند. به علاوه، ویدئوها از جمله محتواهای بصری است که بیشتر از سایر محتواها در ذهن مخاطبان ماندگار می‌شود. بنابراین، تولید چنین محتوایی برای تبلیغات، منجر به پیشرفت کسب‌وکار شما خواهد شد. ویدئو مارکتینگ در سال‌های اخیر مورد استقبال کسب‌وکارهای ایرانی نیز قرار گرفته است. 

در این بلوک یادگیری، قصد داریم استراتژی ویدئو مارکتینگ، انواع مختلف ویدئوها، چگونگی تولید، ویرایش، انتشار و آنالیز ویدئو و ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت در زمینه ویدئو مارکتینگ را در جلسات پی در پی توضیح دهیم تا کسب‌وکارهای ایرانی نیز بتوانند از نکات گفته‌شده در جهت بهبود استراتژی ویدئو مارکتینگ خود استفاده کنند. در اولین جلسه از ویدئو مارکتینگ، کلیات ویدئو مارکتینگ، ضرورت استفاده از آن و آمار و ارقام جالب سال ۲۰۱۸ را توضیح می‌دهیم. 

 

ویدئو مارکتینگ چیست؟ 

بازاریابی ویدئویی را می‌توان جزء یکی از مهم‌ترین و اثربخش‌ترین روش‌های بازاریابی محتوایی به شمار آورد. محتواهای بصری همواره به دلیل تاثیرگذاری بیشتر، مورد توجه بشر قرار گرفته است. محتواهای بصری به سادگی پیام و مفهوم مورد نظر را به مخاطب منتقل می‌کنند و در ذهن ماندگارتر هستند. هر برندی به استراتژی بازاریابی ویدئویی نیاز دارد و این مسئله جدیدی نیست. چیزی که در سال‌های اخیر تغییر کرده است، میزان اهمیت ویدئوها در تمامی پلتفرم‌ها است. فیسبوک پیش‌بینی کرده است که طی ۵ سال آینده، کل پلتفرم را ویدئو در برمی‌گیرد. 

همانطور که از نام آن مشخص است، ویدئو مارکتینگ تعریف پیچیده‌ای ندارد. ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی، یکی از روش‌های بازاریابی است که در آن، ویدئوهایی برای معرفی و بازاریابی یک محصول یا برند و با هدف جذب مخاطب، تبدیل آن‌ها به مشتری و افزایش فروش تولید و منتشر می‌شوند. این ویدئوها در رسانه‌های مختلفی منتشر می‌شوند. کسب‌وکارهای مختلف بسته به هدف و مخاطبشان باید از ویدیو های خاصی استفاده کنند و ویدیوها را در رسانه‌هایی که مخاطبان آن حضور دارند، منتشر کنند تا به نتیجه مطلوب‌تری برسند. 

نکته قابل توجه این است که بازاریابی ویدئویی با تبلیغات ویدیویی متفاوت است. بازاریابی ویدئویی مانند تمامی روش‌های بازاریابی، به استراتژی مشخص و برنامه‌ریزی نیاز دارد و باید در ساخت ویدئوها به مخاطبین هدف، پرسونای مخاطبین، محل انتشار و آنالیز آن توجه ویژه‌ای شود. به علاوه، ویدئوهایی که در بازاریابی ویدئویی تولید و منتشر می‌شوند، تنها جنبه تبلیغاتی ندارند، بلکه ممکن است جنبه آموزشی یا تفریحی نیز داشته باشند و منجر به افزایش آگاهی از برند شما و در نهایت، افزایش فروش شما می‌شوند. به طور کلی، ویدئو مارکتینگ، مناسب‌ترین و قدرتمندترین روش بازاریابی برای کسانی است که قصد دارند پیام خود را به سرعت و به صورت گسترده منتقل کنند. تمامی افرادی که به اینترنت دسترسی دارند، می‌توانند هم ویدئو تولید و منتشر کنند و هم تماشا کنند. البته، هرچه ویدئوی باکیفیت‌تری تولید شود، بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت. 

 

چرا ویدئو مارکتینگ؟ 

ویدئو، یکی از فرمت‌های محتوایی جذاب است که نه تنها تصویری واقعی از آنچه در حال وقوع است، ارائه می‌دهد، بلکه اشتراک‌گذاری آن‌ها در تمامی پلتفرم‌ها به آسانی انجام می‌شود. مخاطبین به ویدئو‌ علاقه بسیاری دارند، زیرا فهم آن ساده است و برایشان سرگرم‌کننده نیز می‌باشد. بر اساس گزارش ارائه‌‌شده توسط hubspot، ۵۴ درصد از مصرف‌کنندگان مایل به تماشای ویدئو از برندهای مورد علاقه‌شان هستند. 

 

محبوبیت محتوای ویدئویی 

همچنین، بر اساس گزارش hubspot، محتواهای ویدیویی نسبت به محتواهای نوشتاری و تصویری، به یادماندنی‌ترین محتواها هستند. اغلب ویدئوها دارای داستان‌سرایی هستند و این ویژگی داستان‌سرایی، باعث می‌شود محتوای ویدیویی برای زمان طولانی‌تری در ذهن مخاطب بماند. 

 

به یادماندنی بودن محتوا 

بازاریابان نیز به ویدئو علاقه دارند، زیرا ROI بالایی برایشان ایجاد می‌کند. بر اساس آمار منتشر شده توسط HubSpot، حدود ۸۱ درصد از کسب‌وکارها از ویدئو برای بازاریابی استفاده می‌کنند. در حال حاضر، استفاده از بازاریابی ویدئویی برای هر کسب‌وکاری به شدت توصیه می‌شود، نه فقط به دلیل اینکه سایرین از آن استفاده می‌کنند، بلکه دلایل قانع‌کننده بسیاری برای استفاده از ویدئو مارکتینگ وجود دارد که در اینجا به تعداد از آن‌ها اشاره می‌کنیم: 

 

۱-ویدئو مارکتینگ باعث افزایش چشم‌گیر تعامل کاربران می‌شود. (Higher Engagement) 

نکته‌ای که باید توجه داشت، این است که برند شما تنها یک نام نیست، شما باید آن برند خود را وارد دنیای واقعی کنید. ویدئو، محتوایی است که به شما کمک می‌کند برند خود را به صورت واقعی‌تری معرفی کنید. در واقع، ویدئو مارکتینگ، راوی داستان برند شما است. مردم نیز با داستان ارتباط بیشتری برقرار می‌کنند؛ زیرا داستان‌سرایی می‌تواند احساسات مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین، وجود تصاویر جذاب، موسیقی، لحن صدا و … در ویدئو، تاثیرگذاری آن را افزایش می‌دهد. 

امروزه، مردم نسبت به قبل مشغله‌های بیشتر و زمان کمتری برای مطالعه توضیحات طولانی محصولات دارند. بنابراین، ویدئو بهترین راه معرفی محصولات به مخاطبان و جلب توجه آن‌ها است. حتی تنبل‌ترین کاربران هم با ویدئو ارتباط برقرار می‌کنند. بنابراین، هنگام برنامه‌ریزی‌ پست‌های بلاگ و شبکه‌های اجتماعی، حتماً ویدئو را در نظر داشته باشید؛ زیرا تمایل مخاطبان به برقراری ارتباط، کامنت گذاشتن و به اشتراک‌گذاری ویدئوها، ۱۰ برابر سایر محتواها است. حتی وجود ویدئو در ایمیل‌ها نیز باعث افزایش دو برابری نرخ کلیک می‌شود و منجر به بهبود ایمیل مارکتینگ نیز می‌شود. 

 

۲-ویدئو مارکتینگ، باعث افزایش نرخ تبدیل و افزایش میزان فروش می‌شود. (Video Boosts Conversions and Sales) 

حقیقت غیر قابل انکاری که درباره محتوای ویدئویی وجود دارد، این است که به طرز شگفت‌انگیزی باعث افزایش میزان فروش می‌شود. همچنین، تجربه ثابت کرده است که اضافه کردن ویدئو در صفحه فرود محصول، باعث افزایش ۸۰ درصدی نرخ تبدیل (transformation rate) می‌شود. فرقی ندارد که ویدئوی شما در چه طبقه‌‌بندی قرار می‌گیرد، در هر صورت، باعث افزایش نرخ تبدیل می‌شود. بر اساس گزارش Social Media Today، حدود ۹۰ درصد از مصرف‌کنندگان ادعا می‌کنند که تماشای یک ویدئو از محصول به آن‌ها کمک می‌کند تا درباره خرید تصمیم‌گیری کنند. طبیعتاً هرچه تعداد مخاطبان بیشتری به مشتری تبدیل می‌شوند، میزان فروش نیز بیشتر می‌شود. مطالعات Wyzowl نشان داده است که ۷۴ درصد از کاربرانی که یک ویدئوی توضیحی درباره محصول تماشا می‌کنند، آن محصول را خریداری می‌کنند. 

از آنجایی که قوی‌ترین حس انسان، حس بینایی است و اغلب اطلاعاتی که وارد مغز انسان می‌شوند، بصری هستند، این اعداد و ارقام خیلی عجیب به نظر نمی‌رسند. اما نکته مهم این است که از چنین فرصتی به خوبی استفاده کرد. در صورتی که تاثیر یک عکس، به اندازه ۱۰۰۰ کلمه باشد، تصور کنید که تاثیر ویدئو، چقدر است؟ 

 

۳-ویدئو مارکتینگ باعث افزایش ROI می‌شود. (Video Shows Great ROI) 

با وجود اینکه تولید ویدئو، کار ساده و کم‌هزینه‌ای نیست، اما ۸۳ درصد از کسب‌وکارها می‌گویند که تولید و انتشار ویدئو، نرخ بازگشت سرمایه بالایی برایشان ایجاد کرده است؛ زیرا چندین برابر آنچه هزینه کرده‌اند را از طریق ویدئو مارکتینگ بدست می‌آورند. حال هرچه میزان بودجه صرف‌شده برای ویدئو مارکتینگ کمتر باشد، اما تاثیرگذاری خوبی در کاربران ایجاد کند، نرخ ROI بالاتری بدست می‌آورد. 

از آن جایی که علم همواره در حال پیشرفت است، موبایل‌ها و ابزارهای آنلاینی که برای تولید و ویرایش ویدئوها وجود دارند نیز پیشرفته‌تر می‌شوند که می‌توان با استفاده از آن‌ها و با صرف هزینه کمتر، ویدئوهای خوبی تولید کرد. همانطور که در بخش‌های قبل هم اشاره شد، ویدئو مارکتینگ انواع مختلفی دارد و همیشه نیازی به صرف هزینه زیاد برای تجهیزات تولید ویدئو نیست، بلکه این، محتوای ویدئو است که باعث تاثیرگذاری و موفقیت آن می‌شود. حتماً خودتان نیز با ویدئوهایی روبرو شده‌اید که حرفه‌ای نبوده‌اند و حتی با دوربین موبایل ضبط شده‌اند، اما مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته و به صورت ویروسی بین مردم به اشتراک گذاشته شده‌اند. بنابراین، در صورتی که بتوانید ویدیوهای تاثیرگذار با هزینه کمتری تولید کنید، نرخ بازگشت سرمایه بیشتری نیز بدست می‌آورید. 

 

۴-ویدئو مارکتینگ برای برند شما اعتماد ایجاد می‌کند. (Video Builds Trust) 

کاربران با محتواهایی ارتباط برقرار می‌کنند که اعتمادشان را جلب می‌کند. به طور کلی، ایجاد اعتماد، شرط اساسی برای افزایش میزان فروش است و باید به صورت یک هدف جدی توسط کسب‌وکارها دنبال شود. ایده اصلی بازاریابی محتوا، جلب اعتماد مخاطبان و برقراری ارتباط طولانی‌مدت با مخاطب است. به منظور جلب اعتماد مخاطبان، هدف نهایی خود که افزایش فروش است را برای مدتی متوقف کنید و به این فکر کنید که چگونه می‌توانید اطلاعات مفید و جالبی را در اختیار مخاطبین قرار دهید. بهترین محتوای ممکن برای درگیر کردن مخاطبان و جلب اعتماد آن‌ها، ویدئو است. 

در واقع، مخاطبان مایلند محصولات یا خدمات مورد نظر را به صورت واقعی ببینند و کاربرد آن را با چشم ببینند تا دید بهتری نسبت به محصولات بدست آورند و در نهایت، قانع به خرید آن محصول شوند. ویدئو مارکتینگ به آن‌ها کمک می‌کند تا اطلاعات مورد نیاز درباره محصول و برند را به صورت ساده بدست آورند و به آن اعتماد کنند. هدایت مستقیم کاربران به صفحه خرید، بدون دادن اطلاعات مفید درباره محصول، به ندرت باعث اعتماد مخاطب و تبدیل او به مشتری می‌شود. ویدئو مارکتینگ، بهترین راه برای ایجاد حس اعتماد در مخاطب است و در دنیای بازاریابی مدرن، یک ضرورت محسوب می‌شود. جالب است بدانید که ۵۷ درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند که تماشای ویدئوهای محصول مورد نظر، تصمیم آن‌ها برای خرید آنلاین را قطعی‌تر می‌کند.

 

۵-ویدئو مارکتینگ موفق، شما را منحصر به فرد می‌کند. (video make you one of a kind) 

آیا می‌خواهید از سایر برندها متمایز باشید؟ منحصر به فرد بودن، نکته قابل توجهی در افزایش میزان فروش است که با تولید و انتشار ویدیو های باکیفیت امکان‌پذیر خواهد شد. در واقع، ویدئو مارکتینگ می‌تواند منحصر به فرد شما را تضمین کند، اما تولید ویدئوهای با کیفیت و تمایز از رقبا نیز به تلاش بیشتری نیاز دارد. هیچگاه فراموش نکنید که ویدئوهایی که تولید می‌کنید، نماینده‌ای از برند شما هستند؛ بنابراین، باید به اندازه کافی تاثیرگذار باشد. استفاده از داستان‌سرایی جذاب و انتشار ویدئو در رسانه‌های مناسب، مهم‌ترین پارامترها در منحصر به فرد برند شما است. 

 

۶-ویدئوها منجر به بهبود سئوی وب‌سایت شما می‌شود. (Improved SEO) 

بدون شک، استفاده از ویدئو در بازاریابی محتوا منجر به بهبود سئو می‌شود. به طور کلی، موتورهای جستجو، ویدیوها را به عنوان محتوا های باارزش و با کیفیت تلقی می‌کنند. تماشای ویدیوها باعث می‌شود تا کاربران زمان بیشتری را در وب‌سایت شما سپری کنند. هرچه زمان صرف‌شده در وب‌سایت بیشتر باشد، اعتماد گوگل و سایر موتورهای جستجو به وب‌سایت شما نیز بیشتر می‌شود. بر اساس آمار منتشر شده توسط ComScore، در صورتی که در وب‌سایت خود، ویدئو داشته باشید، احتمال ظهور وب‌سایت شما در صفحه اول گوگل، ۵۳ برابر می‌شود. همچنین، وب‌سایت‌هایی که دارای ویدئو هستند، افزایش ۴۱ درصدی ترافیک ارگانیک را نسبت به سایر وب‌سایت‌ها تجربه کرده‌اند. این آمار، اهمیت ویدئو مارکتینگ در سئو را به خوبی نمایش می‌دهد. 

از آن جایی که گوگل صاحب یوتیوب است و یوتیوب هم دومین موتور جستجوی جهان است، اطمینان حاصل کنید که علاوه بر وب‌سایت، ویدئوهای خود را با عناوین، کلیدواژه‌ها و توضیحات جذاب در یوتیوب نیز قرار دهید و به محصولات خود در وب‌سایت بک لینک دهید. اگر می‌خواهید سئوی خود را از طریق ویدئو تقویت کنید، حتماً متن ویدئو را نیز با در نظر گرفتن کلیدواژه‌ها و عناوین جذاب در صفحه وب‌سایت قرار دهید. زمانی که متن ویدئو را به همراه ویدئو منتشر می‌کنید، گوگل بهتر می‌تواند اعتبار و کیفیت محتوای شما را بررسی کند. همچنین، قرار دادن متن ویدئو، این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که از کلیدواژه‌های مهمی که قصد دارید با آن‌ها در جایگاه بالاتر صفحه جستجو قرار گیرد، بیشتر استفاده کنید که این موضوع، باعث بهبود سئو می‌شود. به علاوه، نوشتن متن ویدیو، به کاربرانی که علاقه‌ای به مشاهده ویدئو ندارند و یادگیری آن‌ها از طریق خواندن متن اتفاق می‌افتد، کمک می‌کند. 

 

۷-ویدئو برای کاربران موبایل بسیار جذاب است. (Video Appeals to Mobile Users) 

امروزه، کاربران موبایل زمان زیادی از حضور آنلاین خود را صرف تماشای ویدئو می‌کنند. از سال ۲۰۱۴، میزان بازدید از ویدیوهای موبایلی، ۲۳۳ درصد افزایش یافت. از آنجایی که تمایل مردم به تماشای ویدئو و تعداد کاربران موبایل رو به افزایش است، تعداد مخاطبین ویدئو نیز روز به روز بیشتر می‌شود. ۹۲ درصد از ویدئوهایی که در موبایل دیده می‌شوند، به اشتراک گذاشته می‌شوند. بنابراین، کسب‌وکارها باید از این فرصت استفاده کنند و فضای مناسب‌تری را برای کاربران موبایل ایجاد کنند تا آن‌ها بتوانند ویدئوها را به راحتی در تلفن هوشمند خود تماشا کنند. 

 

۸-ویدئو مارکتینگ می‌تواند هر چیزی را توضیح دهد. (Video Marketing Can Explain Everything) 

ویدئوها به سادگی می‌توانند مفهومی که مد نظر بازاریابان است را به مخاطبان منتقل کنند. بر اساس گزارش منتشر شده توسط HubSpot، حدود ۹۷ درصد از بازاریابان ادعا می‌کنند که ویدئوها به مشتریان کمک می‌کند تا محصولات را بهتر درک کنند. آیا قصد معرفی محصولات یا خدمات جدید خود را دارید؟ ویدئویی برای معرفی عملکرد آن بسازید. ۴۵ درصد از کسب‌وکارهایی که از روش بازاریابی ویدئویی استفاده می‌کنند، در صفحه اصلی وب‌سایت خود ویدئوهای توضیحی دارند. 

آیا قصد توضیح مسئله پیچیده‌ای را دارید؟ انیمیشن تولید کنید. انیمیشن‌ها می‌توانند ایده‌هایی که از طریق سایر روش‌ها قابل بیان نیستند را به واقعیت تبدیل کنند و به مخاطب منتقل کنند. به علاوه، صحبت‌های طولانی برای توضیح یک مسئله، برای مخاطبان خسته‌کننده خواهد شد، اما انیمیشن‌ها می‌توانند مفاهیم را به صورت ساده و سرگرم‌کننده‌ای توضیح دهند. 

 

۹-ویدئوها در شبکه‌های اجتماعی نیز به اشتراک گذاشته می‌شوند. (Video Encourages Social Shares) 

ویدئوها به شدت در شبکه‌های اجتماعی مورد استقبال قرار می‌گیرند و به اشتراک گذاشته می‌شوند. نوع ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند، متفاوت هستند و باید جنبه تفریحی آن‌ها بیشتر باشد. به طور کلی، ویدئوهای جذابی که توسط برندها ساخته می‌شوند، به صورت چشمگیری وایرال می‌شوند. وایرال شدن محتواهای یک برند، منجر به افزایش آگاهی از برند می‌شود. به طور کلی، امروزه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یا SMM نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. 

 

۱۰-قابلیت پیگیری ویدئوها ساده‌تر است. (Following recordings are simpler) 

یک محتوای نوشتاری در وبلاگ را تصور کنید. آیا مخاطبان همه بخش‌های آن را مطالعه می‌کنند؟ چه تعداد از مخاطبان، متن را چندین بار خوانده‌اند؟ کدام پاراگراف، ضعیف‌ترین بخش متن است و نتوانسته توجه مخاطبان را جلب کند؟ اندازه‌گیری این معیارها در محتواهای نوشتاری دشوار است، اما این معیارها در محتواهای ویدئویی به راحتی قابل اندازه‌گیری و بهینه‌سازی هستند. بازاریابان با دنبال کردن ویدئوها می‌توانند بفهمند که بازدیدکنندگان تا چه قسمتی از ویدئو را تماشا کرده‌اند و هر ویدیو چندین بار توسط یک کاربر دیده شده، نرخ نمایش کامل ویدئو چقدر است و … . از این طریق می‌توانند عملکرد ویدئوهای خود را ارزیابی کنند و به ضعف آن پی ببرند.

 

آمارهای جالب ویدئو مارکتینگ در سال ۲۰۱۸ 

آمار و ارقامی که در این بخش ارائه می‌شود، حاصل پژوهشی است که توسط تیم Wyzo Wl در سال ۲۰۱۷ و از طریق پرسش‌نامه از ۵۷۰ نفر کارشناس و کاربر آنلاین انجام شده است. 

 

۱-استفاده از ویدئو، رو به رشد است. 

 • ۸۱ درصد از کسب‌وکارها از ویدئو به عنوان ابزاری برای بازاریابی استفاده می‌کنند. 
 • ۹۹ درصد از کسانی که در سال ۲۰۱۷ از ویدئو استفاده کرده‌اند، قصد دارند این کار را در سال ۲۰۱۸ نیز ادامه دهند. 
 • ۶۵ درصد از کسانی که از ویدئو مارکتینگ استفاده نکرده‌اند، قصد دارند در سال ۲۰۱۸ استفاده کنند.

 

۲-زمان زیادی به تماشای ویدئو اختصاص داده می‌شود. 

 • افراد به طور متوسط ۱٫۵ ساعت در روز را به تماشای محتواهای ویدیویی اختصاص می‌دهند. 
 • ۱۵ درصد از افراد بیش از ۳ ساعت در روز را به تماشای ویدئو اختصاص می‌دهند. 

 

۳-بازاریابان برای انجام کارشان، به ویدئو مارکتینگ روی آورده‌اند. 

 • ۹۷ درصد از بازاریابان ادعا می‌کنند که ویدئوها به مخاطبان کمک می‌کند تا کاربرد محصولات یا خدمات را بهتر درک کنند. 
 • ۷۶ درصد از بازاریابان می‌گویند که ویدئوها باعث افزایش فروش محصولاتشان شده است. 
 • ۴۷ درصد از بازاریابان می‌گویند که ویدئوها باعث کاهش ۴۷ درصدی پرسش‌های مشتریان از بخش پشتیبانی محصولات شده است. 
 • ۷۶ درصد از آن‌ها می‌گویند که وجود ویدئوها باعث افزایش ترافیک وب‌سایتشان شده است. 
 • ۸۰ درصد از بازاریابان مدعی هستند که وجود ویدئو در وب‌سایتشان، زمان سپری‌شده در وب‌سایت (time-in-site) را ۲ برابر کرده است. 
 • ۹۵ درصد از مردم مایل به تماشای ویدئوهای توضیحی (explainer video) هستند تا درباره محصولات یا خدمات اطلاعات کافی به دست آورند. 
 • ۸۱ درصد از مردم پس از تماشای ویدئوی یک برند، قانع می‌شوند که محصول را خریداری کنند. 
 • ۶۹ درصد از مردم پس از تماشای ویدئو از یک نرم‌افزار یا اپلیکیشن، قانع می‌شوند که آن را خریداری یا نصب کنند. 
 • ۸۵ درصد از مردم می‌گویند خواهان تماشای ویدیوهای بیشتری از برندها در سال ۲۰۱۸ هستند. 

 

 

۴-مخاطبان به ویدئو علاقه بیشتری دارند. 

در صفحاتی که هر دو محتویات متنی و ویدیویی وجود دارد، ۷۲ درصد از مردم ترجیح می‌دهند برای کسب اطلاعات درباره محصول، ویدئو تماشا کنند. 

یک سو تفاهم رایج وجود دارد که بیان می‌کند مردم تنها مایل به اشتراک‌گذاری ویدئوهای سرگرم‌کننده و طنز هستند، در صورتی که این مطالعات ثابت کرد که اگر شما محتوای ویدئویی برای مخاطبان هدف خاصی تولید کنید، ۸۳ درصد از آن‌ها ویدئو را با دوستانشان به اشتراک می‌گذارند، حتی اگر ویدئوی تبلیغاتی از یک برند باشد؛ مهم این است که محتوای ویدئو برای مخاطبین هدف جذاب باشد. 

 

۵-ویدئو مارکتینگ در پلتفرم لینکدین بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند. 

در این مطالعه، از افراد درباره تمامی پلتفرم‌ها (یوتیوب، فیسبوک، … ) سوال شد. قابل توجه‌ترین و شاید عجیب‌ترین پارامترها در لینکدین که یک پلتفرم حرفه‌ای و شغلی محسوب می‌شود، بدست آمد. در سال ۲۰۱۷، تنها ۳۸ درصد از بازاریابان از محتواهای ویدیویی در لینکدین خود استفاده کردند، اما ۵۵ درصد از آن‌ها قصد دارند این روند را در سال ۲۰۱۸ ادامه دهند یا آغاز کنند. 

درباره اهمیت ویدئو مارکتینگ و ضرورت استفاده از این روش صحبت کردیم و آمار و ارقام جالبی درباره ویدئو مارکتینگ را بیان کردیم. به طور کلی، ویدئو مارکتینگ دارای مزایای بسیار زیادی است که از آن جمله می‌توان به محبوبیت و جذابیت ویدئوها برای کاربران، افزایش نرخ تبدیل، افزای ROI کسب‌وکارها و … اشاره کرد. در جلسه آینده، قصد داریم درباره اهداف ویدئو مارکتینگ و چگونگی ایجاد استراتژی ویدئو مارکتینگ صحبت کنیم. 

برای اطلاع از جلسات جدید بلوک ویدئو مارکتینگ، ایمیل خود را در فرم عضویت در خبرنامه موجود در سمت راست صفحه ثبت نمایید. خوشحال خواهیم شد اگر پیشنهادها و انتقادات خودتان را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین، اگر مایل به یادگیری موضوع یا عنوان خاصی در زمینه ویدئو مارکتینگ هستند، در قسمت نظرات اعلام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *